Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

3. 8. 2008
Elis


ObrazekŠvácarsko/Lichtenšteinská formace „Elis“, v čele se Sabine Duensen, začala svou kariéru pod jménem “Erben Den Schöpfung“. V roce 2001 vydali svůj první singl Elis byl stejně dobrý jako jejich debutové album Twillight a rozechvíval srdce gotických metalových Fanoušků po celém světě. Skupina se prezentuje jako směsice čistých vokálů, na které útočí kytary a dynamické rytmy. Všehochuť klasických a elektronických elementů dala dohromady gotický metal, který se dokáže vrýt pod kůži každého fanouška.

 Skupina vystupovala na Wave Gotik Festival in Leipzig. Držela se na předních příčkách DAC – Charts. Německý Orkus Magazine je označil jako nejlepšího nováčka měsíce. Nakonec byla skupina označena za nejlepšího nováčka pro rok 2001.

 “Erben Den Schöpfung“ se v roce 2003 přejmenovali na Elis. “God’s Silence, Devil’s Temptation“ bylo šikovně produkováno v Masterground Studio Alexandrem Krullem (Atrocity, Leave’s Eyes). Toto CD bylo zároveň vydáno Napalm Records s převydáním “Erben der Schöpfung“ debutu Twillight.

 Brzo po vydání “God’s Silence, Devil’s Temptation“ Elis začalo soustřeďovat svou energii na další album. Mezi psaním dalších písní si našli čas na koncertování s Eisheilig a The Visions Bleak. Tour je zavedlo do Německa, Švýcarska a Belgie.

 V březnu se vrátili do studia, pod vedení jejich manažera a producenta Alexandra Krulla, aby nahráli písně na druhé album – “Dark Clouds in a Perfekt Sky . V říjnu 2004 Elis vydali kolekci výjimečných bombastických písní, které našly balanci mezi tvrdými riffy a různorodě naaranžovanými vokály. Dark Clouds in a Perfekt Sky dokonale dokumentují, jak se Elis muzikálně vyvíjí a rostou. Vydání alba následoval klip “Der Letze Tag“ a Evropské turné se skupinou Vision of Atlantis.

 Poté začali pracovat na materiálu na třetí desku, kterou měl opět produkovat Alexander Krull v Mastersound Studios.

 Během nahrávání, krátce po tom, co byly vokální linky nahrány, Sabine tragicky zemřela. Protože CD Griefshire bylo považováno za „dítě“ Sabine, zbytek skupiny se rozhodl, že album na její poctu nahrají celé.Obrazek

 Hledání nové zpěvačky přivedlo do skupiny vokalistku Sandru Schleret.  Ukázky:

Der Letze Tag


Live:

Show Me The Way

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář