Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak, to jsem já

9. 4. 2007
Hned na začátku klikněte sem, pokud mi chcete udělat radost:) Obrazek
 Možná vás zajímá, kdo sem píše všechny ty řeči, točící se hlavně kolem hudby a možná taky ne :D
    Tak tedy mnou hlavní zbožňovaná věc je hudba. Baví mě ji poslouchat, číst o ní, komentovat jí.... Každý den musím něco poslouchat. Především Nightwish, ale jen s Tarjou, Anette není moje žhavá favoritka, má sice dobrý hlas, ale jsem ortodoxní fanoušek Tarji. To znamená, že když Tarja vydala My Winter Storm, tak je jasné, co mi řve v pokoji. Epicu  a Within Temptation bych mohla taky poslouchat dokola, pak těž Innocens, Tristaniu, Leaves' Eyes, Visions of Atlantis, Avantasii, atd.. Pak jsou zase chvíle, kdy si pustím něco vážnýho, co dokáže dokonale uklidnit, momentálně jsem závislák na Mozartově Requiemu. Pak tak určitě nesmím zapomenout na Evanescence, na těch se rozvíjela má vášeň pro klavír. I když Ev už neposlouchám, tak je mám pořád ráda (to je také jeden z  důvodú, proč jsem je ještě ze svých stránek nevymazala :)). I když myslím, že se k nim zase vracím, protože je to pořád skupina, co má zvláštní místo v mém srdci.  Toť z hudební stránky a něco z té další. Často se uzavírám do sebe, protože nechci ostatním ukázat, jak se cítím a někde v klidu si pak léčím smutek. A zase hudbou. Když totiž dokáže skladatel nebo zpěvák dát do své tvorby něco, co ve vás vzbudí emoce, je to opravdový umělec (jen tak pro názornou ukázku Tuomas Holopainen - ten dělá hudbu pro to, aby pomáhal ostatním lidem žít).
 Je tězké říct, zda-li jsem optimista či pesimista. Člověk nemůže být jen jedno, jen rozdělen do pár skupin, protože každý je moc složitý....
  Věc, kterou nemám ráda jsou lidé bez názoru kopírující ostatní a lidi, kteří odsuzují podle prvního pohledu. Čemu se doma neoddávám je hip-hop a podobné formy - to nemá s hudbou nic společného. Ale rozlišuji cestu kvality a to, jestli se to líbí. I když některé písně nejsou kvalitní, dokážu pochopit, že se mnoha lidem líbí.
 V roce 2008 jsem úspěšně složila příjmací zkoušky na Integrovanou střední školu polygrafickou v oboru Reprodukční grafik pro média. Zatím jsem v prvák, tak je to docela čerstvá záležitost :D. Protože Brno je trošku daleko od mého bydliště jsem na intru, se dvěma dalšíma holkama. Zatím si rozumíme a nebe je bez mráčků :). Moc dobře si pamatuji, jak mi všici říkali, že na střední taky budou nějací nesnesitelní učitelé, jako jeden pár ze základky. Jenže tam nikdo takový není, ti učitelé, co máme jsou OK, jen na matikářku, ta vypadá přísně a když ji něčím vyprovokujeme asi bude zle :D.
 Mám dva sourozence, přesněji řečeno dvě sestry. Jsem nejstarší, a jak to už bývá i mezi námi panuje sourozenecká "láska". Jó, rodiče. Tak ti jsou taky a dokonce taky dva :-). Mamka a taťka jsou v pořádku, někdy sice dostanu za něco, co se mnou nemá nic společného, páč naši do toho nevidí, ale u koho je to jinak :-D
 A velká kapitola jsou přátelé, mám je strašně ráda, i když jsem jim to asi nikdy neřekla. Mám jen jednoho člověka, kterému řeknu skoro všechno (je to můj alkalický kov). Nejlepší jsou vzpomínky na společný blbnutí a po čase zjistíte, že vám budou chybět i jejich zlozvyky. Každého jsem jednotlivě poznala a znám i jejich tmavší stránky (to asi taky neví), ale nechci o ně přijít.

 
Tento test jsem si dělala a vyšlo mi tohle asi mě to docela dost vystihuje:
Melancholik
Kladné stránky
Melancholik se už jako dítě jeví jako hluboký myslitel. Je nenáročný a tichý a má rád samotu. Vyznává pevný řád, oceňuje krásu a inteligenci. Je mlčenlivý a přemýšlivý, má pesimistickou povahu a předvídá potíže ještě dřív než vzniknou. Je pro něj velmi důležitá duševní činnost. Je vážný, stanovuje si dlouhodobé cíle a zabývá se pouze věcmi, které mají trvalý význam. Má sklon ke genialitě a vysoký intelekt. Ze všech typů má nejvíce tvůrčího talentu, žasne nad nadáním géniů. Potrpí si na prezizní poslech hudby, potřebuje dokonalé stereo. Miluje čísla, grafy, mapy, plánky, seznamy, vidí cifry téměř všude. Dokonalá vnitřní organizovanost pro něj představuje základ jeho existence. Vyžívá se v detailech, které ostatní ani nestačí zaregistrovat. V životě hledá řád, ukládá vždy věci přesně na své místo. Bývá dobře oblečený a upravený s úzkostlivou pečlivostí, vyžaduje čisté okolí. Je perfekcionista a pokud něco dělá, dělá to jen pořádně, záleží mu pouze na kvalitě. Nesnáší plýtvání a miluje výhodné koupě. Umí být starostlivý a soucitný s upřímným zájmem o jiné lidi. Svého partnera si vybírá obezřetně, aby splňoval všechny jeho nároky.
Záporné stránky
 Melancholik snadno podléhá depresi. Snadno se uráží a ve všem hned hledá problémy. Má nízké sebevědomí, myslí si, že ho všichni pomlouvají, trpí vnitřní nejistotou. Je váhavý, protože se bojí, že jeho plány nejsou úplně perfektní. Věnuje plánování příliš mnoho času. Na své okolí klade nerealistické nároky, uplatňuje na ostatní svůj perfekcionismus.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kravo

(hink, 24. 5. 2012 14:11)

ses krava

...

(Hell, 30. 7. 2011 17:00)

Zdravím, máš moc pěkné stránky, hlavně o finštině. Už jen z obrazovky počítače na mě vyzařuje tvoje dokonalé charisma. Do finských kapel by jsi mohla zařadit i skupinu Children of Bodom-jsou moji oblíbení:-)Na Nightwish jsem zase vyrůstala..zůstanou mou srdeční záležitostí. Měj se hezky:-)

...

(Ira, 20. 9. 2009 0:49)

ahojky..jsi moc zajmavy človíček..a urcite i holka ktera my svy vlastni charisma a vytvari osobnost ....to co jsi o sobe napsala je orpavdu hodne uprimny a mozna ze jeste vice me to zaujalo proto ze se mi libi nektery tvy nazory...urcite jsi opravu fajn holka...a tvy enjlspsi rpatele v tobe musi mit orpavdu duveru jsi od pohelduclovek, kterymu se da verit idkyz kazdy ma orpavdu sve temne stranky vid?mej se pekne a porkaucj stjene jako doposud..jsi zajmava...jsi jaká jsi

:-)

(Tačudek, 11. 5. 2009 22:43)

Ahojky, jsem ani nevěděla, že máš tak super stránky ;-)

finsko

(melman97@seznam.cz, 14. 2. 2009 13:33)

Ahoj tvoje články o finštině a finsku jsou naprosto super.. na tarje jsem byl taky a byla dobrá.. dokonce jsem chytil cd innocens..

super :)

(Skjoenn Mareritt, 19. 12. 2008 19:48)

Ahoj, musim rict, ze jsi mi velmi sympaticka. Celou svou dusi sdilim tvuj nazor na Nightwish. Prekvapil me tvuj vek; podle toho jak pises (i vypadas) bych ti urcite rekla vic. Libi se mi to, protoze vetsina lidi ma holky v nasem veku zafixovane jako pubertalni fiflenky, ktere vecem jako je kvalitni hudba nemuzou rozumet a ty to krasne vyvracis :). Nedala by jsi mi sve icq?

Podobná duše :)

(Cerolaine, 23. 7. 2008 13:42)

Tak jsem dočetla tvůj článek, docela často jsem pokyvovala hlavou, protože bych hodně podobné věci mohla napsat o sobě.
Hudbu miluju jako nic jiného, nedokázala bych bez ní existovat - nacházím v ní tolik vzácné pochopení...
No, no comment :)
Měj se hezky a metalu zdar ;)

Klásnyy

(JaNi91, 3. 5. 2008 20:39)

Jj Petta...mooc klásně wystižený:)....normálně bych to nečetla...ae tohle má něco do sebe:)...fakt superowý:-)

Plo Peťulku

(Lithiushka, 17. 3. 2008 13:43)

Krááásně píšeš.....plostě celý stránky jsou super, i pro lidičky, který mají radši jiný styly hudby atd.

Krásnej úwod PeTi.....

(KáJiNKa=*, 27. 11. 2007 22:27)

Takowý psaní o sobě bych nezwládla....hezky si to napsala....w tobě dřímá talent...no...máš to tady BEEESTx**

Ahoj

(Klára, 27. 10. 2007 10:29)

ah ojky tak proč si je nepřebarvíš?a nemusíš se cíti nedoceněná každý máme jiný styl života,hudby atd...