Jdi na obsah Jdi na menu
 


Visions of Atlantis - Historie

5. 6. 2008

Visions of Atlantis


Visions of Atlantis je Symfonic Bombastic Metalová skupina z Rakouska, kombinujcí emocionální texty, se silným metalem, zaplaveným  klasickým uspořádáním a melodiemi. Rychlé tempo, tvrdé kytary a namíchané vokální party - sladké ženské sopráno střídající se s róbusným mužským hlasem - dosahují ve spojení výjmečného , mystického a symfonického zážitku .Obrazek

 Uchváceni  bájemi obklopujícími Atlantik, se v srpnu 2000 Thomas Caser, Warner Fiedler, Mike Koren, Christian Stani a Chris Kamper rozhodli vytvořit skupinu inspirovanou záhadami ztraceného světa. Později, ještě v témže roce, se připojila Nicole Bogner a tak vznikla kompletní sestava Visions of Atlantis.

V prosinci 2000 nahráli demo "Morning In Atlantis", nazpívanou o rok později Black Arrow/TTS. Debutové album "Eternal Endless Infinity" bylo nahráno v únoru 2002 v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Po evropském vydání vyšlo v Koreji, Japonsku, Taiwanu, Thajsku, Indonesii, Mexiku, Brazílii, Argentině, Chile, Ekvádoru, Kolumbii a USA.

Visions of Atlantis s Katatoni, Finntrol, Edenbrodge, Nightwish účinkovali na festivalu skrz Evropou, Jižní Korejí (International Busan Rock Festival in Busan, před 20 000 diváky) a v Latinské Americe.

V létě 2003 zpěvák Mario Plank a klávesista Miro Holly zastoupili Christiana Staniho (zpěv) a Chrise Kampera (klávesy), v době nového nahráván s Napalm Record, a na jejich nezapomenutelném vystoupení na Masters of Rock Festival v České Republice před více než 10 000 lidmi!

Cast Away, další věc, kterou může skupina nabídnout, byla vydána 29. října 2004, když skupina byla na měsíc dlouhém turné s Epicou. Jak fanoušci tak i tisk přivítal toto druhé vydání s otevřenou náručí, stejně jako první video k písni "Lost", který dostal Airplay na MTV, VIVA, a VIVA Plus.Rok 2005 přinesl změny. Nicole Bogner, Werner Fielder a Miro Holly opustili skupinu a byli nahrazeni sopranistkou Melissou Ferlaak (bývalá zpěvačka Aesma Daeva), kytaristou Wolfgangem a klávesistou Martinem Harbem.

Po účinkování s Edenbridge, Nightwish a Elis, následovalo intenzivní připravování se na třetí nabídku - "Romantic Darkness Tour" s Xandrií, "Dokkem Oper Air", "Summer Breeze Festival" a v prosinci 2006 turné s Edenbrinde v Číně a Taivanu.

V roce 2007 byl vydán (zatím) poslední výtvor Vision of Atlantis "Trinity". Vlastně vytvořen skupinou v Munich´s Dreamspace Studios pod dohledem hudebního inženýra Jana Vacika a vytvořeno v Finnfox Studios.

Ukázky:

Lost - s Nicole

Seven Seas - s Melissou

Live:

Back of Beyond - Melissa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Toto je boží muzika

(Jirka, 28. 7. 2010 20:14)

Díky za podrobnosti o téhle kapele,kterou jsem objevil náhodou a hned mi padla do uší stejně jako před ní Lunatica.Jen tak dál s těmito hezkými stránkami.